Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a jaki jezyk znasz i ile chcesz zarobic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Zbyszek Kolczyński
(zbyszek21)
Wiking
Panie Janku dziękuje za obszerną odpowiedz, w takim razie jestem w stanie stwierdzić że chce pracować w leśnictwie, urodziłem się w lesie, dorastałem w lesie i jestem geografem który zna sie na rzeczy i las nie jest mi straszny, taki niedźwiedź trochę uważam że jeśli bym dostał prace w leśnictwie przy sadzeniu lub wycince lasu to jest to tak fizycznie męcząca praca że zarobił bym powyżej 100 NOK na godzinę, miałbym jeszcze małe pytanie czy jest możliwość że norweg zatrudni mnie tylko na 2 miesiące i czy jest sens przyjeżdżać tu na tak krótki okres.
A co do koleżanki to jestem otwarty na wspólne poszukiwania pracy jak i na możliwość wspólnego zamieszkania bo w tym temacie też był bym "zielony" . A i najważniejsze jak wygląda aspekt prawny przyjazdu i podjęcia legalnej pracy i Norwegii?? Dużo jest załatwiania??

Pozdrawiam Z.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Ewa95 napisał:
Mieszkanie mam zapewnione, więc tym martwić się nie muszę.
Nie uczę się kosmetyki, a chemii,

Skoro masz zapewnione spanie a nawet mieszkanie, to dlaczego ten ktoś, nie załatwi tobie jeszcze do kompletu i pracy za te 80 koron.
Skoro jesteś studentką chemii, to dlaczego nie szukasz zagranicznej pracy wakacyjnej, poprzez własną uczelnię w swojej specjalności.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
bimbrownie chcesz zrobic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Tak obserwuje nasza Polską imigracje do norwegii od kilku lat i zastanawiam sie po co wy tu ludzie w ogole chcecie przyjeżdzać??...pewno wszyscy poszukujący pracy chórem odpowiedza dla pieniedzy ale dlaczego nie chcecie zdobyc jakikolwiek prac. Wiekszosc co tu przyjezdza siedzi w domu ciagle, nie wychodzi nigdzie, wstaje o 11 'rano', posiedzi na finnie troche wysle kilka cv i mysli że sprawa załatwiona..codzienny obowiazek spełniony mozna dalej isc na fajke, ponarzekać że Te norki nie chca zatrudnic, że wszedzie jezyk norweski wymagany i po 2,3 mies wracacie do kraju kompletnie spłukani do mamusi. Wynajmowałem w norwegii juz wiele miejsc i zawsze trafiała sie taka osoba j.w . Przyjezdzacie tu ludzie najczesciej po polskich pracach typu menadzer, ksiegowa, bez jakiejkolwiek znajomosci jezyka obcego i przy pierwszej rozmowie wychodzi jedno wielkie gówno ...wielcy polscy fachowcy od wszystkiego tak jak Janek napisał.

Ewa kosmetyczka czy chemia budowlana..Ewa..kto Cie zatrudni ?? Czy masazystki..tu sa tajki co przy okazji blowjob robią za dopłatą

Leszek..chcesz pracować w lesnictwie a wiesz jak jest piła, drewno czy sosna po norwesku..załoze sie że nie wiesz..ale chcesz zarabiać powyzej 100 kr i czy tylko 2 mies pracy...czytam to jak by Ci sie to nalezało bo umiesz sadzic drzewa..chłopie puknij sie w głowie !!

Wielkie ambicje na forum MN które po kilku miesiacach bez pracy i po oszukaniu przez Polaka pracodawce koncza sie w domu u mamusi z słowem..przepraszam że zamiast sie uczyc chlałem piwko z chłopkam...to o was sadze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
maciejko napisał:
Tak obserwuje nasza Polską imigracje do norwegii od kilku lat i zastanawiam sie po co wy tu ludzie w ogole chcecie przyjeżdzać??...pewno wszyscy poszukujący pracy chórem odpowiedza dla pieniedzy ale dlaczego nie chcecie zdobyc jakikolwiek prac. Wiekszosc co tu przyjezdza siedzi w domu ciagle, nie wychodzi nigdzie, wstaje o 11 'rano', posiedzi na finnie troche wysle kilka cv i mysli że sprawa załatwiona..codzienny obowiazek spełniony mozna dalej isc na fajke, ponarzekać że Te norki nie chca zatrudnic, że wszedzie jezyk norweski wymagany i po 2,3 mies wracacie do kraju kompletnie spłukani do mamusi. Wynajmowałem w norwegii juz wiele miejsc i zawsze trafiała sie taka osoba j.w . Przyjezdzacie tu ludzie najczesciej po polskich pracach typu menadzer, ksiegowa, bez jakiejkolwiek znajomosci jezyka obcego i przy pierwszej rozmowie wychodzi jedno wielkie gówno ...wielcy polscy fachowcy od wszystkiego tak jak Janek napisał.

Ewa kosmetyczka czy chemia budowlana..Ewa..kto Cie zatrudni ?? Czy masazystki..tu sa tajki co przy okazji blowjob robią za dopłatą

Leszek..chcesz pracować w lesnictwie a wiesz jak jest piła, drewno czy sosna po norwesku..załoze sie że nie wiesz..ale chcesz zarabiać powyzej 100 kr i czy tylko 2 mies pracy...czytam to jak by Ci sie to nalezało bo umiesz sadzic drzewa..chłopie puknij sie w głowie !!

Wielkie ambicje na forum MN które po kilku miesiacach bez pracy i po oszukaniu przez Polaka pracodawce koncza sie w domu u mamusi z słowem..przepraszam że zamiast sie uczyc chlałem piwko z chłopkam...to o was sadze



Dla gór i kobiet przyjeżdżomy, hej !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Zbyszek Kolczyński
(zbyszek21)
Wiking
Patrz jaki Ty mądry jesteś, dużo mówisz a tak na prawde mało wiesz i zapomniałeś już jak sam byłeś zielony we wszystkim, noo chyba że poleciałeś na cwaniaczka i ktoś Ci już zagrzał miejsce i na gotowe władowałeś dupę... Typowy polski mądralo... za takie rady to dziękuje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Typowy polski mądralo... za takie rady to dziękuje...

Zbychu..przyjedziesz i pojedziesz

A jakie rady, ja napisałem to co widze codziennie, z ludzmi co gadam, co mam kontakt...wyciagnij z tego wniosek lepiej a nie sie sadzisz. Umiesz jezyk...nie...nie przyjezdzaj bo stracisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
zbyszek21 napisał:
Patrz jaki Ty mądry jesteś, dużo mówisz a tak na prawde mało wiesz i zapomniałeś już jak sam byłeś zielony we wszystkim, noo chyba że poleciałeś na cwaniaczka i ktoś Ci już zagrzał miejsce i na gotowe władowałeś dupę... Typowy polski mądralo... za takie rady to dziękuje...
Dlaczego ziejesz jadem, skoro gość napisał prawdę.
Skąd wiesz jak on załatwiał sobie pracę.

Dlaczego sądzisz iż miał "zagrzaną" posadę.

Ty chcesz przyjechać tu tylko na wakacje i coś sobie dorobić jako gość od wszystkiego, bez praktyki zawodowej.

Natomiast ten gość przyjechał tu do pracy na kontrakt, być może z polskiego adeko, jako specjalista w dziedzinie koparek, ładowarek i innego sprzętu ciężkiego, związanego z budownictwem.
Na pewno miał poświadczoną wieloletnią praktykę w Polsce.

Dlaczego obrażasz ludzi, tylko dlatego iż piszą inaczej, niż przeczytałeś w polskiej prasie lub usłyszałeś w mediach.
Następnym razem, zastanów się co chcesz napisać, odpowiadając komuś na niewygodną odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a przyjezdzajcie tylko kupcie sobie odrazu bilet powrotny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok